Bine ai venit, Vizitator
Username: Password: Amintește-mă

SUBIECT: Propunere server !!!

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #1

• [SGA]Torros
  • Deconectat
  • Administrator
  • Thank you received: 711
Dragi baieti si fete,

Asa cum am mai discutat acum ceva vreme, am dori sa facem ceva pentru voi in speranta unui joc mai atractiv. In acest sens am incercat sa gasim alternative la clientul si serverul actual. Ce vreau sa va supun atentiei si parerilor voastre este urmatorul server cu urmatoarele caracteristici:

Ratele sunt fixate din server, normale pentru un server pvp-pvm.

Rata fierarului: 80%
Puncte status: 95
<<--Nivelul maxim care poate fi atins pe server este 250-->>
<<--Cufarul ucenic implementat si functional pana in lvl 250-->>
<<--Exista Depozit portabil sub forma de quest-->>
<<--Questuri speciale pregatite pentru un joc cat mai placut->>
<<--Sistemul de costume implementat si functional pe Tipe: 18-->>
<<--Frizurile noi implementate si functionale-->>
<<--Sistemul de energie implementat si functional-->>
<<--Sistemul de KILL implementat si functional-->>
<<--Sistemul cu Puncte-Realizate implementat si functional-->>
<<--Catacombele implementat si functional-->>
<<--Camera de crystal implementat si functional-->>
<<--Mapele Beta Implementate si functionale-->>
<<--Map 1 Modificat cu un design nou si unic-->>
<<--Misiunile Biologului implementate si functionale-->>
<<--Sistemul de craciun implementat si functional-->>
<<--Sistemul de Haloween implementat si functional-->>
<<--Sistemul de Paste implementat si functional-->>

<<--Sistemul de Campionat Mondial-European de Fotbal implementat si Functional-->>
<<--Pagina de bonusuri implementat si functional-->>

<<--Sistemul de STAFF online implementat si functional-->>
<<--Sistemul de Peturi cu Bonusuri speciale implementat si functional-->>

Unele Sisteme sunt functionale doar cand este anotimpul lor Mai sunt si altele dar va las sa aflati singur!

Sistemul de Peturi

Peturi cu Design NOU

Tigru Mic Alb
Sistemul de costume
Design nou de Pietre Metin

Pagina de bonusuri

Camera de crystal perfect functionala
[*]Catacombele Diavol cu intrare implementata sub Turnul Demonilor
[*]Biologul Cheirab va asteapta cu misiuni
[*]Inel Teleport catre toate mapele

[*]Quest pentru inele experietnta aflat la un NOU NPC aflat langa Biolog
[*]Depozit Portabil

[*]Npc de skiluri P,loterie costume
[*]Pescarul Metin2 S* cu 2 Questuri,de perle si de item upgrade
[*]Map1 cu un Design NOU si unicat [*]NPC care va duce in mapele de FARMAT

[*]Mapele de Crescut care sunt accesibile de pe inelul de teleportare
[*]Sistemull de Puncte-realizare implementat la un NOU NPC
Grajdarul Metin2S*
Sistemull de KILL
Magazinul General aflat la un NOU NPC
Evolutii Arme:

Informatii Client:

- Fara MC

- Interfata map1 total schimbata
- Armele 2011 = DA 2012 Da ::: 2013 DA ::: --> 2014 tot ce a aparut
- Armurile 2011= DA 2012 Da ::: 2013 DA ::: --> 2014 Tot ce a aparut
- Iteme si mobi beta Da
- Terrain nou
- Tradus 99% in limba romana Poate au ramas mici scapari !!
- Vede hartile noi! Si cele beta !!
-Vede imagine de breasla
-toti mobii noi implementati
-Skiluri Normale!
-Skinuri NPC Normale! Si cele noi !!!
-Emoticoane Noi!
-Vede tot ce cuprind clientele actuale ... Sunt implementate cam toate itemele cunoscute ...
-Panou acces Admin
-Panou Chat Staff (pentru playeri)
-Afisare Kill Mob (cati mobi ai ucis si playeri)

Sistem Puncte:

PRECIZARI:
1. Vom incerca sa initiem discutiile pentru achizitionarea tuturor sistemelor necesare pentru acest tip de server.
2. Ca sa va raspund unelor intrebari, inca nu stim ce presupune per total acest lucru
3. NU stim inca cum vom proceda cu serverul actual. Cel mai probabil acesta va merge in paralel cu noul server.
4. NU stim inca daca se pot migra conturile actuale pe noul server (nu stim daca sunt compatibile)
5. NU stim daca vom putea folosi site-ul actual si daca nu va fi necesar un nou site.
6. Promit sa va tin la curent cu orice fel de informatii si nelamuriri pe masura ce le aflu si eu.

VA ROG sa va abtineti de la off topic - topicul este despre ce credeti despre acest fel de server. Daca va place sau nu, daca ati juca sau nu. Este pentru voi si daca voi nu vreti sa jucati pe el atunci nu are rost sa il achizitionam.

Va rugam sa aveti rabdare, nu stim cat vor dura toate activitatile ce presupun achitionarea, setarea, etc. al unui astfel de server.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: b3to, madalin0m, claudyuw, AleJess, Horus1, Chrisstinne, Grey

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #2

• Nr1
  • Deconectat
  • Master
  • Nu pierd niciodata.Ori castig,ori invat!
  • Thank you received: 255
Salut,din ce observ server 1 o sa fie lasat in umbra,adica niciodata nu o sa mai fie ce a fost.Trecand la ce ai spus tu...pe degeaba vei face un nou server daca nu o sa aiba parte de reclama.Foarte multa reclama trebuie altfel in 2-3luni o sa fie gol.Tin sa mai mentionez ca cea mai proasta alegere este cea cu level 250. Level 250=pokemon,restul este destul de frumos ce ai spus.Daca se poate fa-l level 120 ca pe oficial.
Parerea mea este sa incerci sa faci server 1 cu tot ce ai mentionat tu,mai putin level 250...ai atrage multi playeri care s-au lasat cred ca intr-o perioada scurta de timp serverul va atinge 400-500playeri on zilnic,cu activitate,donatii si altele.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Justina, qEcstasy

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #3

• arwen
  • Deconectat
  • Grand Master
  • Thank you received: 310
Sunt pe server la ora actuala maxim 8-9 playeri de 115 cred.Unii din ei au crescut corect alti cu autoclickerul.Nimeni nu va fi interesat sa faca 250 lv.Eu am conturi de 105 si nu am de gand sa le fac lv mai mare in conditiile astea.Nici timpul nu imi permite si nici nu cred ca este cineva care ar vrea sa faca asta.De la lv 104 la 105 cu rata de 200 % faci 13% pe ora...Pe scurt mi se pare o idee proasta in legatura cu lv restul mi se pare ok .Dar ar trebui facut ceva cu toate bugurile care sunt la ora actuala pe server inainte.

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #4

• PositiveThoughts
  • Deconectat
  • Grand Master
  • Nu.
  • Thank you received: 150
Servere precum asta de ne zici tu au fost, sunt si or sa tot fie sute, mii. Presupun ca majoritatea (daca nu toata lumea) a ales serverul asta pentru ca era altceva, chiar si in 2010.. si-a pastrat oarecum caracterul unic. Nu e nevoie de zeci de implementari ca sa revitalizezi serverul, e nevoie de competenta si interes, zic.

Salut!
Ultima editare: acum 1 lună 2 săptămâni by PositiveThoughts.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Riruka

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #5

• claudyuw
  • Deconectat
  • Perfect Master
  • Thank you received: 99
arwen lumea o sa fie interesata de lvl maxim o data ce baga Cufarul ucenic ala cand atingi lvl maxim o sa primesti ceva mai bun si o sa fie si alte bonusuri care le primesti la lvl maxim ...
PositiveThoughts acest client actual nu suporta alte implementari noi de aia sa gandit la un nou server ...

Intrebarea mea este daca o sa fie schimba 6/7???
La lvl este destul de ok 120-150 maxim sa fie.
La comenzi sa ai doar tu acces complet ca altfel iarasi o sa fie modate pe sv.
Daca migrarea conturilor nu o sa fie posibila e rau pt ca multi au pierdut ft mult timp sa faca iteme, au bagat multi bani in itemele actuale...
Edit: In client sa fie acea securitate care nu iti permite sa deschida jocul daca ai instalat in pc autoclicker si alte programe de acest gen ,sa nu iti permita sa ruleze daca in folderul unde este jocul sunt puse fisiere gen logininfo.py sau fisiere cu extensia .mix
Ironia supremă a vieții este că nimeni nu scapă de ea cu viață
Ultima editare: acum 1 lună 2 săptămâni by claudyuw.

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #6

• Godric4you
  • Deconectat
  • Grand Master
  • Thank you received: 40
Mie mi se pare o idee buna chiar foarte buna,numai ca am 2 probleme daca nu puteam sa migram pe serverul actual cu conturile actuale pe care le aveam [cu tot cu iteme] sunt contra sa o iau de la 0 mai bine ma lipsesc,alta problema ar fi levelul 250 ,prea mult parerea mea,115 este perfect zic eu,restul este ok si ar ATRAGE multi playeri ,ar revolutiona metin2tim in scurt timp si popularea serverului.
Daca putem sa ne mutam cu tot cu conturi si iteme ar fi perfect.

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #7

• WelyoN0
  • Deconectat
  • Senior Member
  • Thank you received: 80
A aparut fifa 18. Cine se mai joaca metin ?:))))

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #8

• b3to
  • Deconectat
  • Master
  • Thank you received: 785
ON-TOPIC: Un nou inceput pe un server pokemon care ofera tot ceea ce ofera deja serverele pokemon existente? La inceput o sa fie extrem de putini jucatori chiar si cu reclama bine realizata. Acum serios, cine ar parasi un server care are 1000 de jucatori online zilnic pentru un nou inceput pe un alt server(cu 2-10 jucatori) idem cu celalat de pe care a plecat? Nu sunt rautacios sau altceva, dar asta e realitatea. Inteleg ca ti-ai dat silinta si ne-ai oferit o noua sansa, un nou client cu noi modificari. Sansa ca jucatorii sa nu poata fi mutati pe noul server/client este destul de mare. In alta ordine de idei, se poate sa ma insel si sa fie posibila mutarea conturilor. Ceea ce se va alege pentru viitor o sa fie un pas important pentru comunitate.

SEMI OFF-TOPIC: Serverul actual este cam invechit deci anumite modificari/adaugari pot crea mici/mari/nerezolvabile probleme. Sincer sa fiu, ceea ce a tinut serverul pana acum "populat" a fost clasicul din el. Cei ramasi pe server1 nu cred ca vor sa auda de metine pokemon, lvl 250 si iteme fumegande sclipitoare cu care poti da 1kk damage. Cateva modificari mici s-ar putea incerca realiza tinand cont totusi de posibilele incompatibilitati/erori.

Pentru a stimula jucatorii noi ar trebui adaugate urmatoarele:
-RECLAMA este ultra-super-mega importanta in momentul de fata. Cu cat se face mai multa reclama, cu atat creste sansa ca noi jucatori sa-si faca aparitial, acestia cautand un server clasic
-Piatra Biologului (ofera bonusurile biologului pana la un anumit lvl) care poate fi achizitionata doar din itemshop - asta pentru ca si noii jucatori sa se bucure de bataile din map1, dt etc
-Cufarul Ucenicului pana la un anumit lvl (de exemplu 70-90 maxim, acesta se va da din 10 in 10 lvl) cu "drop" de: mantii, licori verzi, inele experienta, putina experienta la fiecare cufar deschis, cativa bani si chiar si accesorii +7/8 nebonusate pentru levelele 50-80
-Drop de iteme nebonusate +8 (spre exemplu col lc, vultur, coif etc) la mobii sefi (gen lykos, tigris, bera ... )

Pentru jucatorii vechi ar trebui adaugate:
- Event "3 to go": se fac echipe din cate 3 jucatori (rase diferite) si se vor bate 3 vs 3 intr-o mapa aleasa de GM. Daca un jucator dintr-o echipa moare, acesta nu mai are voie sa se ridice si sa se alature luptei, lasandu-si coechipierii in inferioritate numerica. Castiga echipa care cel putin un jucator in picioare.
-Metine de lvl mare (in imha sau spawn aleator orice mapa) cu drop selectiv : 1x bere, 1x cristal apa, 1x cristal albastru etc (sa nu pice toate deodata, maxim 2 cu cate o bucata din fiecare)
-Metine cu drop de upp beta in etajul 2(labirintul) din catacombe

Acestea sunt doar cateva modificari care cred s-ar putea realiza si pe un serverfiles invechit cum e acesta. Iar ce tine de eventul precizat mai sus, e doar unul dintre sutele de posibilitati ce se pot alcatui.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Moke, Riruka, DaRck1SuRa0, PositiveThoughts, Robert``, Hoockx, lavinia 26, Cristiinee

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #9

• XLD
  • Deconectat
  • Master
  • Thank you received: 117
Este o idee buna cu noul serv , dar lvl este mult prea mare , gen pokemon , cum a zis si Onnnn lvl 120 ar fi frumos , dar ar fi si mai frumos fara 6/7 daca bagati peturi puteti baga si esarfe ,costume cu anumite bns ,si chiar si al 6-lea skill la restul caracterelor in afara de sura ar fi frumos .
Dar asta nu se va putea din cauza ca nu o sa aveti asa multe donatii , pana acum se faceau donatii doar pt schimba 6/7..aici toti cei care vin le este greu sa inceapa de la 0 sa faca bio jumate de an aproape sa ajunga la nivel cu restul ,pt ca sunt prea multe ore la bio sa faca fata si esueaza in prostie ,iar daca astea vor ramane asa cu dmg-uri si bug-uri si etc se vor da dmg-uri peste din normala cu pet-uri implementate si costume , va deveni un server avion.

Dupa mine ar fi mai frumos sa se faca lvl 120 dar sa mie mapa "beta" sau cum ai zis sa poata atinge toti acel lvl , iar din itm actuale sa se scoata 6/7 daca implementati pet si costume si ce mai vreti, si va ramane tot acest serv fara sa va bateti capul cu altceva.

Beto la faza cu metinele si drop-ul mi se pare penibila , si asa este urat cu bere pe serv + ca baga toti si bug-uri pe langa , la gramada o sa fie toti doar cu bere pe ei skil si normala mori , care mai este frumusetea ?
Ultima editare: acum 1 lună 2 săptămâni by XLD.

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #10

• SefuTuturor
  • Deconectat
  • Banned
  • Thank you received: 23
Daca puteti sa faceti ceva la acest sv e bine daca nu nu de la 0 nu mai pot sa o iau :D
Ultima editare: acum 1 lună 2 săptămâni by SefuTuturor.
Time to create page: 0.291 seconds
Orgy