Bine ai venit, Vizitator
Username: Password: Amintește-mă

SUBIECT: Propunere server !!!

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #11

• Grey
  • Deconectat
  • Grand Master
  • Sanja Sv1
  • Thank you received: 393
Orice schimbare este bine venita,ce pierdem daca incercam ceva nou?
Sau mai bine zis, rectific, ce poate fi mai rau decat situatia actuala?
Din cei care mai joaca metin in romania, 5% cauta ceva pvm mai hard, si restu de 95% cauta distractie, atractie, si lucruri noi.
Ar cam fi cazul sa ne acomodam si noi unor schimbari,altfel,situatia ramane una monotona,precum este si acum.
Ultima editare: acum 1 lună 2 săptămâni by Grey.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #12

• Cristiinee
  • Deconectat
  • Banned
  • Thank you received: 8
Daca voiam un astfel de server ma duceam pe altele unde sunt foarte multi playeri , ma joc metin2tim pt ca imi place asa cum e , nu cu freze ,costume si alte rahaturi , cine mai are rabdare sa lucreze iar la atatea iteme . Faceti ce vreti , eu unu mi-am zis parerea , ma joc pe acest sv cat mai tine si gata , mai bine ati baga evente aici ca lumea sa produca , turneu pvp regulat , si o sa fie treaba buna.

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #13

• timys
  • Deconectat
  • Senior Member
  • Thank you received: 21
Daca munca noastra nu e distrusa si la pvp nu afecteaza sunt de acord

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #14

• madalin0m
  • Deconectat
  • New Member
  • Thank you received: 5
Am citit cu atenție totul ... Mie personal mi se pare o alegere buna .
Inafara de propunerea cu lv 250 . Părerea mea e ca lv 115 sau max 120 e suficient .
În rest totul e bine .
Succes !! :*

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #15

• begios
  • Deconectat
  • Banned
  • Thank you received: 59
CONTRA!!!

Nu vad rostul de ce ar face lvl 250 daca sunte maxim 8-10 playeri care avem lvl 115. 2 la mana,Peturile si alte acareturi nu cred ca isi au rostul pe sv(parerea mea).Nu trebuie sa implementati fel si fel de pokemoni sau mai stiu eu ce,e destul doar sa puneti o mapa de crescut de la lvl 105 la 115,un depozit portabil si o limita mai mare de yang in map shop sa putem vinde si noi iteme fara a mai face spam pe striga.Cel putin mie imi place sv-ul asa cum este CLASIC cu exceptia hack-urilor si buggurilor.O zi buna.

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #16

• Owl98
  • Deconectat
  • Novice Member
  • Thank you received: 27
Domnule Toros aia cu lv mi se pare o prostie 115 e suficient , peturile si costumurile o prostie ar trebui lasat clasic , si sa bagam niste oameni in staff capabili pentru a intretine srv.... de fiecare data cand intru nu vad pe nimeni on , daca imi aduc bine aminte inainte pe srv2 nu era ora sa nu fie vreun GM on !!!
Cu stima Owl! Primul sura lv 115 ! :P

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #17

• Moke
  • Deconectat
  • Perfect Master
  • Using no limitation as a limitation
  • Thank you received: 1181
"Yey, lv 250 finally, mouse-urile sunt pregatite " .. GLUMESC :lol: :silly: :cheer:

In primul rand, nu cred ca ar dori cineva sa se apuce de la 0, cand sunt mii de alte sv care merita sa te apuci de la 0.
In al doilea rand, trebuie sa fie imbunatatiri pentru playeri "mari", cat si pentru playeri "mici" ..cum ar fi :
***** LVL MIC *****
1 ) Biologul sa se faca mult mai rapid, pe majoritatea serverelor se face ori pe loc, ori in cateva zile. Deci, ar trebui chiar la 1-2 ore sa fie intervalul de timp si nu 8, respectiv 6 ore.
2 ) Implementarea unei Misiuni Zilnice . O misiunea cu un task de KILL ( n Metine sau x Monstri etc. ) care sa ofere o recompensa in yang/ inele exp/ licori verzi etc .. Consider ca ar fi mult mai populat daca fiecare player ar avea un motiv pentru a intra ZILNIC, nu la 4-5 zile .
3 ) O solutie la ascunderea bossilor, primesc PM-uri pe joc de la playeri care vor sa bata bossi dar nu ii gasesc ( s-a vazut in trecut cam cine ii ascunde ..) + respawn mai RAPID ( 30min-1-2 ore) + un DROP nou pentru fiecare boss, pentru ca din Lazi nu prea se fac bani.
4 ) O mapa de farmat ca pe alte servere, cu multe metine de lvl diferit care sa aiba un drop mai special.
5 ) Ratele sa fie mereu de 200%, pentru ca numai lv 99-105 dureaza mult sa faci, deci lv 1-105 ar trebui sa se faca mai rapid
6 ) Sa se implementeze acea lista de la prieteni si cu GM online, mereu se intreaba pe chat "GM ON ???" ...
7 ) O serie noua de misiuni de omorat monstri( ex: 30 ursi, dupa 50 tigri, dupa 70 general salbatic ..etc..)
8 ) NPC de Skill P + loterie = PRO
***** LVL MARE *****
1 ) Lvl 250 e prea mare, dar daca s-ar baga 120 ar trebui si o mapa speciala unde sa se faca lv 105-120, pentru ca lv 105-115 se face doar din facut fulluri. Aici totusi e discutabil pentru ca nu multi mai au timpul necesar pentru a creste.
2 ) Daca playerii de lvl mare o sa fie de acord cu lv 120, atunci sa se bage si niste evolutii noi specifice respectivului lvl.
3 ) Asa cum a spus si b3to, s-au facut evenimente asemanatoare ( Batalia Transformarilor) , dar duelele 3 Vs. 3 ar fi mai interesante, desi cred ca 2 Vs. 2 ar fi mai potrivit, pentru ca la 3 vs. 3 lumea o sa pice mai rapid ca la 2 vs. 2
4 ) Pet-urile, frezele, costumele si mounturile sunt o idee buna, dar sa aiba bonusuri mici, gen 1k pv 10 critica etc..ca sa nu se strice raportul dmg-urilor actuale. De exemplu, sa nu fie costume si freze cu 5-10 rez ca dupa sa dai 20 critica cu 80 500.
5 ) Aspectul mapelor ar fi ceva frumos vizual pentru fiecare player ..
6 ) Sistem Depozit Portabil = PRO

In concluzie, modificarile ar trebui sa fie aduse pe clientul actual (care ar trebui imbunatatit, mai ales ca securitate), modificari care sa fie dedicate in mare parte playerilor noi care ar trebui sa aiba toate facilitatile mentionate mai sus, pentru ca altfel se va plictisi in primele cateva ore si va cauta alt server ..
Ultima editare: acum 1 lună 2 săptămâni by Moke.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Lyteeee

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #18

• epice12
  • Deconectat
  • Master
  • Thank you received: 71
Domnule Torros dupa parerea mea daca a-ti baga o protectie anti-hack ar fi bine venita , si sa rezolvati problema cu bugurile

Ps: eu de la 0 nu o sa o mai iau pe un srv nou !!!!
Ultima editare: acum 1 lună 2 săptămâni by epice12.

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #19

• FrankNew
  • Deconectat
  • Perfect Master
  • I'm Gentleman
  • Thank you received: 582
Pro, hai sa urmam server-ul ro

Primul saman 115 <3
Seria 7 <3
Ultima editare: acum 1 lună 2 săptămâni by FrankNew.

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #20

• Zkaron
  • Deconectat
  • New Member
  • Thank you received: 2
Moke a scris:
"Yey, lv 250 finally, mouse-urile sunt pregatite " .. GLUMESC :lol: :silly: :cheer:

In primul rand, nu cred ca ar dori cineva sa se apuce de la 0, cand sunt mii de alte sv care merita sa te apuci de la 0.
In al doilea rand, trebuie sa fie imbunatatiri pentru playeri "mari", cat si pentru playeri "mici" ..cum ar fi :
***** LVL MIC *****
1 ) Biologul sa se faca mult mai rapid, pe majoritatea serverelor se face ori pe loc, ori in cateva zile. Deci, ar trebui chiar la 1-2 ore sa fie intervalul de timp si nu 8, respectiv 6 ore.
2 ) Implementarea unei Misiuni Zilnice . O misiunea cu un task de KILL ( n Metine sau x Monstri etc. ) care sa ofere o recompensa in yang/ inele exp/ licori verzi etc .. Consider ca ar fi mult mai populat daca fiecare player ar avea un motiv pentru a intra ZILNIC, nu la 4-5 zile .
3 ) O solutie la ascunderea bossilor, primesc PM-uri pe joc de la playeri care vor sa bata bossi dar nu ii gasesc ( s-a vazut in trecut cam cine ii ascunde ..) + respawn mai RAPID ( 30min-1-2 ore) + un DROP nou pentru fiecare boss, pentru ca din Lazi nu prea se fac bani.
4 ) O mapa de farmat ca pe alte servere, cu multe metine de lvl diferit care sa aiba un drop mai special.
5 ) Ratele sa fie mereu de 200%, pentru ca numai lv 99-105 dureaza mult sa faci, deci lv 1-105 ar trebui sa se faca mai rapid
6 ) Sa se implementeze acea lista de la prieteni si cu GM online, mereu se intreaba pe chat "GM ON ???" ...
7 ) O serie noua de misiuni de omorat monstri( ex: 30 ursi, dupa 50 tigri, dupa 70 general salbatic ..etc..)
8 ) NPC de Skill P + loterie = PRO
***** LVL MARE *****
1 ) Lvl 250 e prea mare, dar daca s-ar baga 120 ar trebui si o mapa speciala unde sa se faca lv 105-120, pentru ca lv 105-115 se face doar din facut fulluri. Aici totusi e discutabil pentru ca nu multi mai au timpul necesar pentru a creste.
2 ) Daca playerii de lvl mare o sa fie de acord cu lv 120, atunci sa se bage si niste evolutii noi specifice respectivului lvl.
3 ) Asa cum a spus si b3to, s-au facut evenimente asemanatoare ( Batalia Transformarilor) , dar duelele 3 Vs. 3 ar fi mai interesante, desi cred ca 2 Vs. 2 ar fi mai potrivit, pentru ca la 3 vs. 3 lumea o sa pice mai rapid ca la 2 vs. 2
4 ) Pet-urile, frezele, costumele si mounturile sunt o idee buna, dar sa aiba bonusuri mici, gen 1k pv 10 critica etc..ca sa nu se strice raportul dmg-urilor actuale. De exemplu, sa nu fie costume si freze cu 5-10 rez ca dupa sa dai 20 critica cu 80 500.
5 ) Aspectul mapelor ar fi ceva frumos vizual pentru fiecare player ..
6 ) Sistem Depozit Portabil = PRO

In concluzie, modificarile ar trebui sa fie aduse pe clientul actual (care ar trebui imbunatatit, mai ales ca securitate), modificari care sa fie dedicate in mare parte playerilor noi care ar trebui sa aiba toate facilitatile mentionate mai sus, pentru ca altfel se va plictisi in primele cateva ore si va cauta alt server ..

am citit umpic din ce ai scris ..u vrei un srv pvp ( care asa este acum tim) unde toti au lvl mare . Am intrat pe tim dupa o lipsa de 3 ani, un player de lvl mic nu vad , un shop cu inteme normale nu vad. Toti 30 de jucatori care mai sunt acum pe tim stati in map 1 si va dati mari care esti mai plin de 6/7 si va omorati intre voi ( in scurt timp nici aia 30 nu o sa mai joace ) Nu vad rostu la joc daca doar atat stiti sa faceti , lvl mare si sa va omorati intre voi
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Grey
Time to create page: 0.317 seconds
Orgy