Bine ai venit, Vizitator
Username: Password: Amintește-mă

SUBIECT: Propunere server !!!

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #31

• Justina
  • Deconectat
  • Grand Master
  • SEFA
  • Thank you received: 497
Nu e serverul meu dar imi pasa de ceea ce inseamna metin2 TIM deoarece aici am investit 7 ani,bani si multe altele asa cum sunt multi de aici.As face pariu cu oricine ca serverul nou se va popula doar prin ce am spus mai sus si foarte multa reclama(ma refer la youtuberi).
Stiu tot ce inseamna metin2,cunosc majoritatea serverelor,cunosc tot ce este vechi/nou si pot spune ca succesul nu o sa vina niciodata prin alchimie+esarfe.Dupa statistici 75+% nu joaca servere cu esarfe,alchimie,skiluri noi si alte cacaturi. Prin esarfe si alchimie niciodata nu o sa existe un echilibru intre rase. Esarfe+alchimie=dmg-uri colosale.Asa si serverul oficial a implementat lucruri peste lucruri ajungand sa ramana fara playeri.Un server de durata,populat trebuie sa fie unic,cat se poate de clasic fara 100000 de arme,armuri si chestii de genul...asa este si cel mai populat server din Romania,unic in ceea ce face,fara pokemon si multa reclama.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Biersack, Nr1

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #32

• Flycutz
  • Deconectat
  • Banned
  • Never Gonna Catch Me !!!
  • Thank you received: 79
Contra la toti pokemonii .

Mai buna e sugestia Justinei decat "lumea pokemonilor" de care spui tu ( Torros )

" Torros, m-am gandit sa deschid acest topic deoarece pe server nu mai este absolut nimic. Doar bataie, cearta si cam atat si mi s-a cam luat de asa ceva si nu doar mie.
O sa vin cu cateva sugestii la care nu trebuie sa implementezi absolut nimic, stiu ca ai prombleme cu clientul si etc.
1. Biologul:
* Timpul sa fie mai mic.
* Piatra biologului pana la lvl 90 sa fie pe site la un pret de md, cum crede staff-ul.

2. In Imha sau o alta mapa sa nu aiba nimic sa se bage broaste sa se respawneze ca metinele.

3. Sa se schimbe dropul la metinele de 90 ca sunt puse degeaba, sa pice ceva mai bun.

4. Sa se schimbe dropul la bossi. De exemplu la DT la Reaper sa pice schimba , add, elixire, ceva bun.

5. Daca tot nu se baga mapa de crescut, rata de experienta sa fie crescuta la 300 la %.

6. Eventul la pescar, cel cu pesti sa fie bagat odata pe saptamana.

Eu , unul , daca ai schimba dropul la DT , ca si jucator vechi m-as apuca sa fac DT . ( Asta e doar un Ex. ) Nu stau sa spun la tot , ca oricum sugestia e buna si pentru jucatorii vechi , nu doar pt cei noi . Sa nu ne mai plictisim . Si sa nu stau in mapa sa-ti vad toti bugatii pe care ii acopera Ebysu , fara dovezi .
Never Gonna Catch Me !!!
Ultima editare: acum 1 lună 2 săptămâni by Flycutz.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: claudyuw, arwen

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #33

• robbydobrin
  • Deconectat
  • Master
  • Thank you received: 38
acum,sunt si eu 80% de acord. vezi cum reusesti sa migreze conturile vechi. ;-)

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #34

• Horus1
  • Deconectat
  • Master
  • Thank you received: 60
Flycutz a scris:
Contra la toti pokemonii .

Mai buna e sugestia Justinei decat "lumea pokemonilor" de care spui tu ( Torros )

" Torros, m-am gandit sa deschid acest topic deoarece pe server nu mai este absolut nimic. Doar bataie, cearta si cam atat si mi s-a cam luat de asa ceva si nu doar mie.
O sa vin cu cateva sugestii la care nu trebuie sa implementezi absolut nimic, stiu ca ai prombleme cu clientul si etc.
1. Biologul:
* Timpul sa fie mai mic.
* Piatra biologului pana la lvl 90 sa fie pe site la un pret de md, cum crede staff-ul.

2. In Imha sau o alta mapa sa nu aiba nimic sa se bage broaste sa se respawneze ca metinele.

3. Sa se schimbe dropul la metinele de 90 ca sunt puse degeaba, sa pice ceva mai bun.

4. Sa se schimbe dropul la bossi. De exemplu la DT la Reaper sa pice schimba , add, elixire, ceva bun.

5. Daca tot nu se baga mapa de crescut, rata de experienta sa fie crescuta la 300 la %.

6. Eventul la pescar, cel cu pesti sa fie bagat odata pe saptamana.

Eu , unul , daca ai schimba dropul la DT , ca si jucator vechi m-as apuca sa fac DT . ( Asta e doar un Ex. ) Nu stau sa spun la tot , ca oricum sugestia e buna si pentru jucatorii vechi , nu doar pt cei noi . Sa nu ne mai plictisim . Si sa nu stau in mapa sa-ti vad toti bugatii pe care ii acopera Ebysu , fara dovezi .

fiecare are cate o parere ';;
1.daca un farmer farmeaza ce face cu yangu?
2,Yang iteme shop inseamna piata '' economie dezvoltare etc '''pleyeri noi jucatori cum sa vina daca cu au ce sa faca /.; toti spune ca pe oficial
scuze . tot ce spune torros sant deja pe oficial si pe alte servare private ; Maritiva orizontu decat sa o iau pe alte servare private de la 0 / mai bine sa mergem pe acesta sau sa continua
e o intrebare simpla . sa continom pe acest servar sau ceva nou .1 din 2
ambele e rau daca nu se poate migra pe servaru nou; :blink:

?

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #35

• New
  • Deconectat
  • New Member
  • Thank you received: 6

EDIT: Aici nu ne legăm de STAFF. Nu ne abatem de la subiectul inițial.
Ban 3 zile - off-topic.
Ultima editare: acum 1 lună 1 săptămână by [MOD]Guren.

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #36

• XLD
  • Deconectat
  • Master
  • Thank you received: 117
Deci nu stiu cine va crede pe voi ca a-ti bagat 2.000 de euro si prostii de genul poate in 7 ani cum a zis Justina,alti nu au bagat nimic dar au 6 king-uri , 8 gramezi , uni furate alti cumparate etc , dar mie oricum mi se pare de acum "pokemon" sa dai din normala peste si etc..ce metin este asta sa ai 25k pv si sa dai dmg de 55-60k acum sincer ?:)) asa mai bine a-ti anula la bio acel 600 atac si bagati 20% critica 20 % patrundere sau nush , dar este de la un timp foarte penibil..
Mi-am zis doar parerea cum este acum si cum era acum 3-4 ani cand era serv full cand asteptai sa iasa cineva sa poti intra ,cand era war dupa war si etc , de cand au aparut itm "20 semi-om" si alti prostii , dmg-uri de 60k si restu uitati-va cum a plecat lumea de pe serv rand pe rand.

EDIT: Atenție! Poți vorbi cu respectivul jucător și în privat. Nu te mai abate de la subiectul inițial.

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #37

• RoyalKiller
  • Deconectat
  • Grand Master
  • Thank you received: 261

Aici nu ne legăm de STAFF. Rămânem strict pe subiect.
Ban 3 zile - off-topic
Am capu calculator, ies mereu invingator!!!
Toti parintii fac copii frumosi,dar ai mei chiar au exagerat.
Sa vb despre mine e usor,sa fii ca mine,e greu.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: claudyuw

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #38

• bobo2oo3
  • Deconectat
  • New Member
  • Thank you received: 1
Parerea mea este ca trebuie facuta o schimbare .
Ca jucator nou ... pe joc au avantaje doar cei de lv 105+ .
Ca incepator nu hai cum sa faci niciodata Catacomble fara sa Donezi sau sa joci cel putin 5-6 luni pentru ati face itm 6/7 .
Cei care au ales sa joace un privat a fost ca sa fie mai usor ca Metinul Oficial ... In momentul de fata pe srv jucatori de lv mic nu au nici o motivatie pentru a juca mai departe ...
Parerea mea :
1 - Doar la Catacombe poate pica UpDate Beta / Sch / add / etc ...
2 - Cei care au lvl mic nu poate avea nimic de acolo fara sa doneze ( sau sa joace 5 -6 luni )
3 - Ar trebui ca la Metine sau la Alti Bossi sa pice ceva bun ...(la bosii sau metine sa nu pice ineaparat UpDate Beta ... dar Sch /Add /bani / sigili / itm mai bune ... etc )

P.S : Pe joc trebuie facuta o schimbare radicala ... Daca ascultati doar parerea celor de lv 100+ care vor sa modifice jocul doar in favoarea lor o sa ramaneti doar cu ei ...
Pe joc trebuie schimbat aproape tot pentru a se bucura ori ce nou venit pe srv ( nu doar cei mari )

Va multumesc celor care mau ascultat !!! :*
Următorii utilizatori v-au mulțumit: XLD

Propunere server !!! acum 1 lună 6 zile #39

• YZET
  • Deconectat
  • New Member
  • Thank you received: 4
Peste 90% din cei ce inca stau pe acest server sunt cei ce nu au donat , decat cei ce au cersit iteme celor care nu mai joaca. De ce o ardeti cu vrajeli ca vreti sa ramana asa etc. cand voi jucati pe alte metine ? Intrati aici pentru ca aveti iteme de la cei ca mine care nu mai intra , nu aveti habar sa faceti totul de la zero de aceea va este frica de o evolutie , eu sunt PRO si cei care au bagat bani grei sunt sigur ca sunt PRO , pentru ca noi avem bani sa bagam sa putem face conturi TANK. Eu joc pe un privat acum care este plin de ,,pokemon'' si sunt mii de jucatori , nimeni nu se plange si se baga pe un costum cu 2 bonusuri 100$ desii este ,,pokemon '' cum se face ? Eu sunt PRO schimbare si asa voi reveni si eu si multi altii , la fel si voi care spuneti nu ! Asa ati spus si despre fuziune si stati , dormiti in cerc 24/24 . Yzet Zet on facebook celor care vrea sa-mi comenteze .

Propunere server !!! acum 1 lună 2 zile #40

• Snaky12
  • Deconectat
  • New Member
  • Thank you received: 3
Eu propun astfel:
1.O limita de level decenta care sa aiba un "challenge" ca sa fie obtinuta.(propun 140-150).
2.timpul pentru biolog sa fie 5 ore.(nici prea mult, nici prea putin).
3.Sa se adauge iteme si mape noi, sa poata concura cu celelalte servere mari.
4. mai multe eventuri si sa fie diversificate si oarecum originale, playerii sa si doreasca cu ardoare sa participe ca si acum cativa ani cand lumea intra la 8 doar ca sa poata participa la quiz-uri sau la eventurile cu mobi din fata dt ului.
5.pretul la breasla sa se scada, simt ca nu mai sunt waruri ca in trecut, s a pierdut, deci, din interactivitatea serverului.
6. questuri noi pentru iteme speciale, sa fie questuri lunare,cu diferite rewarduri.
7.Lykan?
Momentan nu ma duce capul sa ma gandesc la alte variante, sper ca macar cineva sa ia in seama propunerea si sa se gandeasca la ce am spus.
Hf
Time to create page: 0.303 seconds
Orgy