Bine ai venit, Vizitator
Username: Password: Amintește-mă

SUBIECT: Propunere server !!!

Propunere server !!! acum 1 lună 2 săptămâni #51

• XLD
  • Deconectat
  • Master
  • Thank you received: 117
Dacă asculta propunerea playerilor o sa rămâi doar tu wiz pe server și cu câțiva din cei 20 , și pe metin cum este acum tim ul nu se va mai bagă nimeni îți zic eu fata, de ce au alte metine , așa va muri tim ul din cauza ca va este frica de o schimbare și de Itm voastre care le-ați făcut in ultimi 5-6 ani...diferența de un metin bun unde sunt de la 1000 de playeri on și pe tim maxim 50 cu alea pe care sta o persoana pe 3 conturi și etc..
Ultima editare: acum 1 lună 2 săptămâni by XLD.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #52

• Horus1
  • Conectat
  • Master
  • Thank you received: 66
[quote="[SGA]Torros"

PRECIZARI:
1. Vom incerca sa initiem discutiile pentru achizitionarea tuturor sistemelor necesare pentru acest tip de server.
2. Ca sa va raspund unelor intrebari, inca nu stim ce presupune per total acest lucru
3. NU stim inca cum vom proceda cu serverul actual. Cel mai probabil acesta va merge in paralel cu noul server.
4. NU stim inca daca se pot migra conturile actuale pe noul server (nu stim daca sunt compatibile)
5. NU stim daca vom putea folosi site-ul actual si daca nu va fi necesar un nou site.
6. Promit sa va tin la curent cu orice fel de informatii si nelamuriri pe masura ce le aflu si eu.

asta e intrebarea ;
sau fie si un servar pokemon si tot au cateva 100 de jucatorii
Intrebare .
1 servar e
2. se pot migra conturile
3.va functiona
sau mai bine sa lucrati la actualu
Ultima editare: acum 1 lună 1 săptămână by Horus1. Motiv: abc

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #53

• W1zZzuuuu
  • Deconectat
  • Master
  • Art is my life.
  • Thank you received: 108
XLD a scris:
Dacă asculta propunerea playerilor o sa rămâi doar tu wiz pe server și cu câțiva din cei 20 , și pe metin cum este acum tim ul nu se va mai bagă nimeni îți zic eu fata, de ce au alte metine , așa va muri tim ul din cauza ca va este frica de o schimbare și de Itm voastre care le-ați făcut in ultimi 5-6 ani...diferența de un metin bun unde sunt de la 1000 de playeri on și pe tim maxim 50 cu alea pe care sta o persoana pe 3 conturi și etc..

Pui cu mine la pariu ca in momentele de fata un server ca acesta ar face furori daca ar fi upgradat la noile cerinte ( 4 inventare , Yang depozit , 48k si specificatii ale mobilor modificate ) ?
Iar in legatura cu propunerile playerilor ... si tu ai putea fi unul daca ai avea sangele necesar ca nu comentezi pe langa subiect si sa spui exact ceea ce ar trebui si ce nu. Poate chiar tu vei fi unul dintre cei ascultati , te-ai gandit la asta ? dar important este sa se asculta propunerile playerilor fix din motivul precedent ... ei joaca pe acest server , nu el .

Iar in legatura cu mograrea conturilor , te anunt eu .. se poate din orice fel de sistem.

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #54

• Snaky12
  • Deconectat
  • New Member
  • Thank you received: 3
Din ce am vazut se cauta cel mai mult serverele hard pvm cu toate chestiile astea noi alchimie, peturi, eventuri noi etc etc.
Intrebarea este ce o sa faca serverul asta sa fie mai bun decat celelalte ca sa atraga acel numar de playeri.Servere cu specificatiile acestea sunt cu sutele, ce va avea tim ul original ca sa motiveze playerii sa se apuce.
Ultima editare: acum 1 lună 1 săptămână by Snaky12.

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #55

• Ezeisa
  • Deconectat
  • New Member
  • Uproot yourself. constantly :')
  • Thank you received: 5
Bună ziua! M-am alăturat de puţin timp vouă, aşadar găsesc de cuviinţă că îmi pot exprima părerea, fără a fi influenţată de vreun factor de ţine de parcursul meu în cadrul acestui joc.

Serverul Tim s-a remarcat de-a lungul timpului prin unicitate şi datorită faptului că este unul clasic, ceea ce a fost propus nu pot cataloga decât drept ''acelaşi lucru intre alte 100 asemeni lui''. Personal, nu aş fi atrasă de aşa ceva, acesta fiind unul dintre motivele pentru care am ales să fiu aici.

Pe de altă parte, să urmărim parcursul serverului partener, care în anul 2016 a deschis un nou server, ajustat ici-colo, populat pentru o scurtă perioadă de timp. Acum? ''Bate vântul frunza-n dungă'', ca să citez un clasic. Indiferent de publicitatea de care a beneficiat, soarta lui a fost cea enunţată anterior.

Am în vedere şi faptul că nu se pot aduce modificări substanţiale în clientul actual (rata de experienţă nu poate fi mărită, deoarece nu suportă; iar despre implementări..e de discutat), însă nu consider că un server nou este soluţia. Migrarea celui actual pe o platformă accesibilă ar putea aduce anumite beneficii, însă implementarea eşarfelor, costumelor, peturilor, frizurilor, hărţilor modificate etc. ar fi ceva atractiv pe moment, hai să nu ne lăsăm furaţi de peisaj şi să gândim în perspectivă. Dacă nu greşesc, serverul are mai bine de 7 ani, timp în care, aşa clasic şi ''învechit'' cum îl consideră unii, a rezistat.

Nu am văzut să se vorbească prea mult despre securitate, deşi se presupune că există un anume sistem ''anti-hack'' funcţional, nu prea face faţă ''jucăriilor''. Iar dacă nu am interpretat greşit, ''corectitudinea'' unora ''este admirabilă, e sublimă, putem zice, dar lipseşte cu desăvârşire'' şi constituie unul dintre motivele disputelor dintre jucători. O idee ar fi ca acestui sistem să i se aducă nişte imbunătăţiri, astfel încât să nu mai existe discuţii referitoare la subiectul ăsta.

Aş vrea să precizez, de asemenea, că nu refuz schimbarea şi nu sunt o persoană intransigentă, iar unii dintre voi, precum Moke, b3to şi Justina, aţi evidenţiat unele lucruri destul de interesante.

Acum, vorbind despre primul impact pe care l-am avut eu, ca nou jucător, asupra acestui server: (Făcând abstracţie de faptul că am aşteptat câteva luni să mă inscriu pe joc, iar pe forum nu pot crea nici in momentul actual un cont).
Cu dorinţa de a nu supăra pe nimeni, nu am văzut activitate în ceea ce priveşte jucătorii noi, şi când spun asta nu mă refer la lucruri primite gratis, ci din contră, activităţi care să stimuleze un player să joace aici: evenimente de tip ''collecting'' ori chiar ''sing a song'', daily task-uri, pescuit, chiar şi bine-cunoscutul fazan, cu premii onorabile, în funcţie de nivelul de dificultate al fiecăruia, prin intermediul cărora cei noi să îşi creeze un rost, câtuşi de puţin, contează. Faptul că a fost mişcorată rata biologului, reprezintă un pas înainte şi este de apreciat.

Numărul de playeri ar putea fi crescut atât prin intermediul reclamei video, cât şi al voturilor pe site-uri de specialitate(dacă se mai practică) în schimbul unor evenimente stabilite împreună cu STAFFul. De asemenea, nu ar strica şi un formular de tip ''Second Chance'' prin care să le fie acordată clemenţă celor care nu au avut abateri grave asupra regulamentului.

''Cheia succesului'', din perspectiva mea, nu constă neapărat în implementări ce ne fac asemenea celorlaţi, ci în implicare şi comunicare. Deşi cu numele, Tim este o ''comunitate'' în realitate, mulţi dintre voi sunteţi conştienţi de disensiunile existente, şi de duşmăniile care de multe ori, nu au un fundament şi extrapolează şi spre viaţa reală.

Aşadar, revenind la ce au spus unii dintre voi, există idei cu nemiluita care ar anima puţin lucrurile pe aici:

-Giveaway-uri (share paginii de forum şi alte câteva cerinţe în schimbul unui premiu);
- Recycle (playerii mari care nu folosesc anumite iteme le pot oferi STAFFului în schimbul unei sume rezonabile, iar itemele pot fi oferite celor noi în cadrul unor tombole);
- Last Man Standing (în T1 poate fi organizat acest tip de eveniment, datorită faptului că playerii nu pot da restart, şi astfel, ultimul rămas iese învingător);
- Best Team (4 vs. 4- integrând toate rasele);
- The Secret Circle (o altă variantă pentru T1, unde playerii aşezaţi într-un cerc işi lovesc adversarul fără a avea posibilitatea de a schimba arma şi armura);

Lucrurile nu sunt complet pierdute aici, dar interesul este cel ce face diferenţa.

În speranţa că prin cele spuse nu am lezat pe nimeni, vă doresc o zi frumoasă şi spor la joc! :')
Ultima editare: acum 1 lună 1 săptămână by Ezeisa.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Dulci22, AleJess, Andora, epice12, Lyte°

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #56

• Rammss5
  • Deconectat
  • Grand Master
  • Thank you received: 794
Felicitari !!!
Ai scris mult , ai scris frumos , ai scris inteligibil( din pacate doar pentru o mica parte din cei care intra pe aici )
O sa ramai surprinsa , daca spui ca esti noua aici , cat de neanteleasa vei fi in aceasta comunitate .
Daca vrei sa fi in trend cu moda , atunci ,discuti despre buguri , hackuri , critice , suferinte si "ecuatii metinaresti "care rezolva posibilitatea unor "damage colosale" .
Ca ai tu idei bune sau benefice pentru comunitate , stai linistita ca nu esti nici prima nici ultima nici singura .
Obisnuiestete cu ideea ca daca intri aici , lasi serverul sa te surprinda cu starea lui fireasca in functie de evolutia sau involutia lui .
De rest tu iti hotarasti timpul nervii sau banii pentru ca in definitiv totul depinde de "domnul" , si nu de tine mine sau restul .
Hai pace , peace , paix sau cum vrei tu . ;) ;)
Ultima editare: acum 1 lună 1 săptămână by Rammss5.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Ezeisa, Andora, Lyte°, lavinia 26

Propunere server !!! acum 1 lună 1 săptămână #57

• epice12
  • Deconectat
  • Master
  • Thank you received: 74
Crezi ca se va implica cineva ???? eu zic ca nu ...mai degraba l-ar inchide!!!!! :evil:
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Horus1

Propunere server !!! acum 3 săptămâni 4 zile #58

• C0br@
  • Deconectat
  • Novice Member
  • Thank you received: 15
-Modate exista si inca sunt
-Buguri la greu
-Hackuri la greu
-Sugestii si raspuns la intrebari din partea staffului nema,0,niciodata.
-Implicare sa uitat deja ce e aia
-Eventuri? ce sunt alea?
-Banari neconform cu regulametul
-Banari care nu au fost conform regulamentului
-Contestatii neluate in considerare altele la misto
-Varsarea de nervi din trecut pe faptele playerilor
-Probleme ale jucatorilor nerezolvate
-Neraspunderea la mailuri decat la cei care inca doneaza sume colosale din 2012 incoace
-Nepasarea cu tot felul de probleme ale jucatorilor
-Nerezolvarea inscrierilor forum/joc.
-Implementari noi nici vorba.

Si dupa toate astea trase o linie si pus un rezulta este faptul ca Torros nu mai are timp domnle de server nu mai are chef sa mai piarda nu stiu cati ani din viata cu jocul(vorbele lui zise prin unele topicuri cautati si voi sa va convingeti).
Si de asta de ce ai avea timp de el ?Ce garantie se mai ofera dupa ce a ajuns serverul in prag de disperare o groapa de gunoi ....fara alte comparatii ca nu mai gasesc.
Si am zis astea si vine unu sa zica "Demigrarea serverului" ca asa e cand zici un adevar si realitatea cand unii habar nu au definita cuvantului astuia.
(-, " ". ? !)si astea sa le puneti voi pe unde am facut greseli ca nici eu nu am avut timp sa le pun.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: claudyuw, epice12, Timy, Horus1
Time to create page: 0.308 seconds