Bine ai venit, Vizitator
Username: Password: Amintește-mă
  • Page:
  • 1
  • 2

SUBIECT: [SUGESTIE] -

[SUGESTIE] - acum 1 lună 1 săptămână #1

• vaLyww
  • Deconectat
  • New Member
  • Thank you received: 1
ACEASTA SUGESTIE ESTE DOAR PENTRU SERVARUL 2!!!!!!!!

Am fost printre primi jucatori de pe aceasta comunitate , am jucat si pe svr 1 si pe svr 2 unde am fost si MOD un timp destul de lung. Dupa o pauza de 2 ani am inceput sa joc de la 0 si nu imi vine sa cred unde a ajuns aceasta comunitate. Din ce am vazut pe svr 2 nu joaca nimeni , pe svr 1 piata este la pamant din 100 jucatori 80 au full ( va felicit cu ocazia asta, Mult succes in continuare !!! ) Dar un jucator nou nu sta mai mult de o saptamana/luna pe svr 1 pentru ca vede ca nu mai are sanse sau dureaza foarte mult sa ii prinda din urma pe cei care au jucat de la inceput si au biolog terminat (nu mai joaca , nu mai doneaza si pe servar nu mai apare nimic nou) pleaca pe alte svr. GM on nu prea am mai vazut cel putin in ultima saptamana de cand am inceput sa joc (stiu se satura si ei sa fie injuraturi si jigniti de jucatori care inca nu au aflat ce inseamna respect si comportament adecvat in societate. dar din pacate respira acelasi aer ca si noi, suntem obligati sa ii suportam) Este o parere personala care cred ca a ajutat foarte mult aceasta comunitate sa se duca in jos. Acuma sa incep sa spun si sugestia pentru ca am vorbit destul de rau
Sugestia mea este ca svr 2 sa fie resetat si organizat ca un svr "clasic pvp- pvm". Sunt foarte multi jucatori care le place stilul clasic de joc , fara 6-7 si nu prea mai gasesc servare care sa fie clasice, deci sunt destul de cautate, jucatori noi veniti ar putea alege intre doua servare diferite, nu intre doua servare identice
Cele mai evoluate arme sirius , sfanta etc.. armuri Posedata si la accesorii cele de lvl 60 ( coif , papuci) si 80 (coif)
LvL maxim de inceput 99 dupa care 105 pentru a putea face si caracterele cu 6 magii P ( sau 105 din prima daca nu se mai doreste aducerea de noi modificari pe urma )
Dragonul din camera de cristal si azrael sa fie si ei pe servar
Fara bonusuri 6-7
Marmura bine cuvantata ( doar in item shop)
alchimie (cu bonusuri ca si pe serverele oficiale , dar sa cada de la mobi direct pietre Brut,Taiat, Rar, Antic si cel legendar sa fie gasit doar in iteme shop)
sistem curele ( sa cada la mobi dar sa fie si in item shop, bonusurile care le dau aceste curele sa ramana la aprecierea staff-ului)
sistem de esarfe (sa cada la mobi dar sa fie si in item shop)
sistem de insotitor (sa cada la mobi dar sa fie si in item shop)

Danatile pentru a ajuta servarul sa fie ON ar urma sa vina la fel ca si pe SVR 1 dar nu mai aveam 6-7 si se va compesa cu ce am zis mai sus , sau multe altele sunt 100 de moduri diferite din care poti sa faci rost de donatii...
Aceasta abordare cred ca ar pune comunitatea pe picioare sau cel putin svr 2
Astept pareri pro si contra, as dori daca se poate sa argumentati
Ultima editare: acum 1 lună 6 zile by vaLyww.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

[SUGESTIE] - acum 1 lună 1 săptămână #2

• robert1000
  • Deconectat
  • Grand Master
  • prea bun,ca sa ma superi
  • Thank you received: 41
servar 2 e deschis. deci poti sa te apuci acolo,unde playeri nu sunt ful

contra
un baiat cu bun simt ;-)

[SUGESTIE] - acum 1 lună 1 săptămână #3

• FirstKing
  • Deconectat
  • Grand Master
  • Thank you received: 493
Presupun ca nu ai nimic 6-7 si iti convine sa ia la toti ce au 6-7 dar daca erai tu 1 din cei ce au zeci de itm 6-7,ti-ar fi convenit sa ajungi jos la fel ca ceilalti asa dintr o data ca vine 1 cu o idee stralucita ca asta peste noapte? :sick: :silly: :blink:
Sunt mereu in forma si va bag direct in coma!
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Amaterasu, lavinia 26

[SUGESTIE] - acum 1 lună 1 săptămână #4

• Biersack
  • Deconectat
  • Novice Member
  • Ask ile...
  • Thank you received: 31
Un mare contra... :sick: :sick: :sick: :sick:

[SUGESTIE] - acum 1 lună 1 săptămână #5

• Hoockx
  • Deconectat
  • Senior Member
  • Thank you received: 22
contra

[SUGESTIE] - acum 1 lună 1 săptămână #6

• Sanja93
  • Deconectat
  • Grand Master
  • Thank you received: 541
Sugestia este inutila, intr-o oarecare masura, in privinta cu playerii noi veniti iti dau dreptate, se satura repede si nu continua sa ramana pe sv pentru ca le este greu cu biologul vs unul care il are, sau iteme 6/7 cum spui, dar, Metin2TIM nu este un privat oarecare, un server de pokemoni unde iti faci itemele in 2-3 minute,este un privat care in cateva luni ajunge la 7 ani de la infiintare, si inca este in picioare, ii lipseste contribuirea membrilor din STAFF,da, dar comparativ cu alte servere unde este cum propui tu n-au dus mai mult de cateva luni, aici s-a donat, sunt multi bani in acele iteme pe care tu acum sugerezi sa le scoata, n-ai cum sa vi sa faci o asemenea sugestie, ar insemna sa-ti bati joc de zecile de milioane pe care i-a bagat doar un singur om.
Contra.
Ultima editare: acum 1 lună 1 săptămână by Sanja93.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: epice12, Amaterasu, W1nNstoN, primaria

[SUGESTIE] - acum 1 lună 1 săptămână #7

• DumiC
  • Deconectat
  • Novice Member
  • Thank you received: 41
Contra
Sunt contra deoarece am muncit sa fac ce am , daca nu se vindeau iteme de catre staff perfecte din lacomia de a face banii mai usor , nu era asa , nu e vina noastra , e doar vina staff-ului , si daca nu era un fenyx care sa dea 10.000 de banuri pe an ca asa ii place lui , eram mai multi pe sv. Sv 2 l-a distrus deja , el se bucura ca are playeri parcati in mapa gm , nu se gandeste la comunitate , incet si sigur va distruge de tot si sv 1 .

[SUGESTIE] - acum 1 lună 6 zile #8

• vaLyww
  • Deconectat
  • New Member
Am itm 6-7, pentru 2 saptani sunt multumit de ce am reusit sa fac, dar nu este vorba aicea de ce itm avem.....

Nu prea am fost inteles... Nu am nimic cu jucatori de pe svr 1 sau cu svr 1, din contra ii felicit pentru ce au reusit sa faca.
Propunerea mea era facuta DOAR PENTRU SVR 2, acolo este pustiu servarul, facandu-l un servar clasic fara 6-7 jucatori noi veniti ar putea alege intre doua servare diferite, nu intre doua servare identice

[SUGESTIE] - acum 1 lună 6 zile #9

• Sahinn
  • Deconectat
  • Grand Master
  • Lumea e o scenă, viaţa o reprezentaţie.
  • Thank you received: 50
vaLyww a scris:
Am itm 6-7, pentru 2 saptani sunt multumit de ce am reusit sa fac, dar nu este vorba aicea de ce itm avem.....

Nu prea am fost inteles... Nu am nimic cu jucatori de pe svr 1 sau cu svr 1, din contra ii felicit pentru ce au reusit sa faca.
Propunerea mea era facuta DOAR PENTRU SVR 2, acolo este pustiu servarul, facandu-l un servar clasic fara 6-7 jucatori noi veniti ar putea alege intre doua servare diferite, nu intre doua servare identice

E o idee destul de buna , ar frumos sa faca cum ai spus :)

P.S. De la mine ai un PRO

[SUGESTIE] - acum 1 lună 5 zile #10

• vaLyww
  • Deconectat
  • New Member
Alte pareri ?:) B)
  • Page:
  • 1
  • 2
Moderators: [MOD]Kate
Time to create page: 0.271 seconds