Bine ai venit, Vizitator
Username: Password: Amintește-mă

SUBIECT: [SUGESTIE] PROMOVARE

[SUGESTIE] PROMOVARE acum 4 luni 2 săptămâni #1

• veRbal
  • Deconectat
  • Novice Member
  • Thank you received: 25
Salut, avand in vedere ca in ultimul timp situatia serverului s-a degradat considerabil, cred ca ar fi cazul sa luam masuri. In primul rand noi, jucatorii.
Pentru asta avem insa nevoie de cooperarea si aplecarea staffului catre aceasta problema, ceea ce nu stiu cat de complex e. Ramane de vazut cum va fi primita ideea.

Sugestia nu este noua, este vorba despre votarea pe siteuri dedicate clasamentelor cu servere de metin2, o sa incerc sa reiau partea initiala, adica aceasta.

Cred ca ceea ce a lipsit acestei idei a fost elementul motivational, asa ca propun o schema vot-recompensa. Mai exact, acumularea a 50 de voturi s-ar traduce in, de exemplu o ora in plus de rata dubla, acumularea a 100 de voturi ar putea echivala cu Hide and Seek si asa mai departe. Evident, astea vor fi stabilite de catre staff si/sau convenite impreuna cu noi.
Aici intervin chestiile asupra carora va invit sa va dati si voi cu parerea.
-Este necesara in primul rand deschiderea inscrierilor, sarcina ce nu ne apartine noua.
-Reducerea timpului pentru biolog, sau chiar eliminarea lui pana la tablite cred ca ar incuraja cumva pe cineva care ar vrea sa se apuce de server. (da, cu totii am asteptat o gramada sa facem biologul, dar sa fim realisti, puneti-va in locul unui nou venit.. e necesar un compromis)
-Imbunatarirea relatiei staff-jucator
-Reluarea acelui event de ajutor pentru nou veniti

Deschiderea inscrierilor ar fi pasul care ar pune in miscare intreg mecanismul.

Puteti sa va dati cu parerea despre cele scrise si sa imbunatatiti asta. Multumesc!
Ultima editare: acum 4 luni 2 săptămâni by veRbal.
Subiectul a fost încuiat.

[SUGESTIE] PROMOVARE acum 4 luni 2 săptămâni #2

• Solaris1
  • Deconectat
  • Master
  • Doar Dinamo Bucuresti
  • Thank you received: 14
Tot ce ai spus tu acolo ar fii un lucru bun....
Dar din pacate stafful face tot posibilul sa scape de playeri pt ca sv sa se inchida....
Au fost nenumarate sugestii benefice pt sv dar ce sa vezi ... niciuna luat in considerare!
Cat despre deschiderea inscrierilor :
- nu cred ca se va intampla vreodata pt ca nu isi doresc asta cei de sus....
- "vrajeala" cum ca ar fii o problema cu email-ul nu prea tine ....
- atata timp cat staff-ul nu va realiza ca sunt playeri care ar dori sa ramana pe acest server sa joace pt ca este un server frumos cu bune si rele , nimic bun nu va iesi ....
- alta vrajeala ,gen " timp limitat" ;"unii mai si muncesc" nu tin .... toti avem timpul limitat ,toti muncesc si avem destul timp si sa jucam ....ba unii chiar foarte mult....
Din respect pentru cei care joaca pe acest server si pentru cei care vor veni (asta daca le veti permite asta) , uitati-va putin si la sugestiile playerilor care unele sunt foarte bune si nimeni nu este contra lor...
Voi spuneti ca vreti respect din partea playerilor dar voi de ce nu ne respectati pe noi playerii ascultandu-ne si noua cateva dorinte pe care la gasiti la topicul (Intrebari,Sugestii ,Bug-uri ),presupun ca de aceea ati facut acel topic!!!
#DDB

[SUGESTIE] PROMOVARE acum 4 luni 2 săptămâni #3

• [GM]Ebysu
  • Deconectat
  • Moderator
  • Soldier´s Life
  • Thank you received: 342
verBal sa ma cauti maine pe joc, sa discutam.
Ultima editare: acum 4 luni 2 săptămâni by [GM]Ebysu.

[SUGESTIE] PROMOVARE acum 4 luni 1 săptămână #4

• tntxplode
  • Deconectat
  • Master
  • I`m better off alone!
  • Thank you received: 56
Întrebare... cu ce te ajută promovarea când tu nu știi măcar dacă se va rezolva problema cu yahoo (mail-ul de activare) ?
Nu cred că ”noii veniți” vor aprecia faptul că nu-și pot face cont... parerea mea.
Always by your side ;^_^)

Misty

Ultima editare: acum 4 luni 1 săptămână by tntxplode. Motiv: corectare_post

[SUGESTIE] PROMOVARE acum 4 luni 1 săptămână #5

• veRbal
  • Deconectat
  • Novice Member
  • Thank you received: 25
Multumesc pentru pareri.
@tntxplode, am atins si acel punct.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: annexy98

[SUGESTIE] PROMOVARE acum 4 luni 1 săptămână #6

• [ADM]Ayumi
  • Deconectat
  • Administrator
  • Retired.
  • Thank you received: 4149
Pe partea de promovare pe site-uri cu clasament, sunt multe lucruri de zis. Făcând pentru câteva minute abstracție de problema cu conturile, ideea cu voturile pe site-urile respective mi s-a părut foarte bună, până când am văzut că se resetează periodic și primești rating cu "Out" foarte mare fără să înțelegi de ce (cel puțin eu nu m-am prins cum funcționează). Nu știu cât de relevante mai sunt acele site-uri, dar ar merita făcut un sondaj despre locul din care ai aflat de metin2tim și pe baza acelui sondaj stabilit un loc de promovare și un public țintă. Poate ar fi mai relevantă promovarea pe facebook, sau poate pe site-urile de specialitate, dar aici e discutabil, pentru început, se poate încerca cu toate ca mai apoi să rămână cele eficiente. Și pe you-tube am văzut că prinde promovarea serverelor de metin. Atâta timp cât ai o strategie pusa bine la punct și o echipă care să facă asta, se poate face lejer. E un subiect pe tema căruia se poate discuta separat.

-Imbunatarirea relatiei staff-jucator Cred că aici e vorba mai mult de comunicare, atitudine și respect de ambele părți.

-Reluarea acelui event de ajutor pentru nou veniti - cum se deschid înscrierile, să fie cât mai mult ajutați, și aș sugera nu numai staff-ul să facă asta, ci și jucătorii. Cred că fiecare dintre noi mai are câte o armă veche cu bonusuri mediocre, un glob de transformare, un oțel, sau orice îi poate ajuta. E un lucru care îi motivează enorm să continuie jocul prin prisma faptului că văd o comunitate prietenoasă și deschisă.

Următorii utilizatori v-au mulțumit: PositiveThoughts, Lyteeee

[SUGESTIE] PROMOVARE acum 4 luni 1 săptămână #7

• tntxplode
  • Deconectat
  • Master
  • I`m better off alone!
  • Thank you received: 56
Apoi apare unul care le da un clopot in cap si face teste dmg pe ei din prima lor zi de joc :)
Eu unul as fi motivat de asta..
Always by your side ;^_^)

Misty

[SUGESTIE] PROMOVARE acum 4 luni 1 săptămână #8

• Solaris1
  • Deconectat
  • Master
  • Doar Dinamo Bucuresti
  • Thank you received: 14
[ADM]Ayumi a scris:
Pe partea de promovare pe site-uri cu clasament, sunt multe lucruri de zis. Făcând pentru câteva minute abstracție de problema cu conturile, ideea cu voturile pe site-urile respective mi s-a părut foarte bună, până când am văzut că se resetează periodic și primești rating cu "Out" foarte mare fără să înțelegi de ce (cel puțin eu nu m-am prins cum funcționează). Nu știu cât de relevante mai sunt acele site-uri, dar ar merita făcut un sondaj despre locul din care ai aflat de metin2tim și pe baza acelui sondaj stabilit un loc de promovare și un public țintă. Poate ar fi mai relevantă promovarea pe facebook, sau poate pe site-urile de specialitate, dar aici e discutabil, pentru început, se poate încerca cu toate ca mai apoi să rămână cele eficiente. Și pe you-tube am văzut că prinde promovarea serverelor de metin. Atâta timp cât ai o strategie pusa bine la punct și o echipă care să facă asta, se poate face lejer. E un subiect pe tema căruia se poate discuta separat.

-Imbunatarirea relatiei staff-jucator Cred că aici e vorba mai mult de comunicare, atitudine și respect de ambele părți.

-Reluarea acelui event de ajutor pentru nou veniti - cum se deschid înscrierile, să fie cât mai mult ajutați, și aș sugera nu numai staff-ul să facă asta, ci și jucătorii. Cred că fiecare dintre noi mai are câte o armă veche cu bonusuri mediocre, un glob de transformare, un oțel, sau orice îi poate ajuta. E un lucru care îi motivează enorm să continuie jocul prin prisma faptului că văd o comunitate prietenoasă și deschisă.

Mie asta mi s-ar parea cea mai buna sugestie de luat in calcul...metin2tim.ro/forum/intrebari-sugestii-bu...gestie-map-shop.html

Atunci cand vor fii deschise inscrierile (am inteles ca se incearca o solutie) , stafful ar treb sa incerce sa faca anumite event-uri doar pt cei nou veniti

Noi playerii sa ii ajutam cum putem pe cei nou veniti (cu sfaturi,informatii, itm pt incepatori care putrezesc prin depozit s.a.m.d)
Cel mai important ar fii sa se puna odata punct acestei certi intre anumiti playeri si staff pt ca se creeaza o imagine urata sv!!!
#DDB

[SUGESTIE] PROMOVARE acum 4 luni 1 săptămână #9

• Mythrion
  • Deconectat
  • Master
  • Educaţia este cea mai puternică armă.
  • Thank you received: 28
Unde sa il mai promovezi? Majoritatea jucatorilor de metin2 au auzit de acest server, unii l-au si jucat.
Din pacate durata serverelor private este una mica, exceptie facand TIM-ul si inca cateva care mai rezista, cu chiu cu vai.
Degeaba te duci si il promovezi, acest server a ramas in urma cu update.urile, majoritatea prefera acum serverul oficial,deoarece acela este un server de care se ocupa o echipa in permanenta, nu este pe persoana fizica ca privatele.
Deci ori au un plan de implementari masive,mape,mobi,iteme,etc noi, sau il lasa asa pana se va inchide de la sine, deoarece odata ce nu vor mai fii jucatori nu se vor mai achizitiona nici credite = faliment.

Asa-i cu promovarea,te duci si ce le arati? Cum era metinu acum 5 ani? Poate vei atrage 20-30 de persoane dar restul vor ceva nou,deoarece majoritatea au terminat tot ce era de exploatat pe metinele vechi (lvl 99,,,105, biolog, full 6/7 etc.)
Următorii utilizatori v-au mulțumit: claudyuw

[SUGESTIE] PROMOVARE acum 4 luni 1 săptămână #10

• FirstKing
  • Deconectat
  • Banned
  • Thank you received: 852
Sincer nu am de gand sa aduc nici un player pe srv asta dc sa isi ia teapa si altu???
Ai facut un regulament nou la pvp,se pare ca nu a dat ban aluia ce a zis la misto ca celalalt are hack si omu si a pierdut din timp si le a trimis video cum nu avea nimic,la unii playeri sunt acceptate printurile fara status la restu nu,la restu se da ban daca nu trimi printu cu sts si video si etc.Cand se va observa ca nu mai fac diferente intre playeri si pe unii ii baneaza si verifica fara motiv sau pt niste banalitati iar la altii se dau king uri moca pe niste printuri fara status sau ca ai luat locu2 nu ai sa vezi alti playeri sau cei prezenti sa mai doneze cv,de asta m am ocupat personal.
Srv a ajuns de toata jena si ff multi playeri au ajuns bataie de joc deci il pot inchide linistiti!
Gaborii au pus afise in cartier ca sunt un pericol si pe toti ii disper..
Si daca ma vedeti sa nu dati inapoi,
Sa pune ti mana sa sunati la 112!!!
Lumea este pe dos nimic nu mai este frumos ,mai ales cand te legitimeaza un gabor jegos!!!
Următorii utilizatori v-au mulțumit: claudyuw, AleJess, Amenintarea, vladutz112, xAverTiSmenTx, pandelu28, lavinia 26, annexy98
Moderators: [MOD]Kate
Time to create page: 0.376 seconds
Orgy