Bine ai venit, Vizitator
Username: Password: Amintește-mă
  • Page:
  • 1
  • 2

SUBIECT: Sugestie

Sugestie acum 1 lună 2 săptămâni #1

• Hoockx
  • Deconectat
  • Master
  • ×ô Onoarea inainte de toate!×
  • Thank you received: 31
Daca d-nu Torros isi face putin timp.
D-nule Torros sunt foarte multe cazuri unde se sanctioneaza jucatorl deoarece foloseste hack, dar si mai multe cazuri in care jucatorul foloseste hack si nu este sanctionat. (Ex. Eu) Timp de 3 ani am jucat cu un ajutor in + fata de cei care jucau "corect"->(nu cred ca exista), nu am fost prins nici o data, dar acum m-am gandit sa ma reapuc si as vrea sa joc corect (ce farmec mai are jocu daca joci cu hack?)
Eu v-as ruga sa faceti ceva pentru a preveni acest hack numit in multe cazuri logyninfo.py (acest hack iti permite sa te teleportezi la anumite coordonate introduse de tine, sa maresti viteza de atac si de miscare, sa dai pe striga intruna aceeas fraza sa schimbi bonusurile la itm (swichibot)"asa cred ca se scrie", etc....L-am incercat si pe alte sv. de metin2 si nu pe toate merge acest hack, stau si ma intreb, oare dvs. nu puteti sa faceti in asa fel incat sa nu mai functioneze nici la noi pe sv?
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Sugestie acum 1 lună 2 săptămâni #2

• begios
  • Deconectat
  • Banned
  • Thank you received: 59
Acum mai nou sv-ul e plin de bugg si nu as vrea sa fac o impresie proasta asupra celor care vin pe sv.Hooks,iar ca sa te lamuresc cat de cat si pe tn nu e doar acel fisier logininfo.py,sunt foarte multe hack-uri pe sv asta si nu cred ca 1-2 persoane ar putea sta zi si noapte facand N verificari,degeaba.Necesita mult timp pt a le detecta sau asi da seama ca o pers foloseste un program interzis.Eu am mai venit cu unele propuneri dar am hotarat sa nu ma mai implic si sa-mi vad de jocul meu ca e mai bine.Sunt altii mai sus care sunt pusi sa gandeasca in astfel de probleme.M-am saturat sa ajut fara macar sa mi se spuna un simplu multumesc ori apreciez,nimic.Cand i-am promis lui Ebysu ca aduc playeri pe sv m-am tinut de cuvant si acei playeri inca joaca pe sv.Atat am avut de spus.O zi buna tuturor.

Sugestie acum 1 lună 2 săptămâni #3

• Hoockx
  • Deconectat
  • Master
  • ×ô Onoarea inainte de toate!×
  • Thank you received: 31
Te cred bro, dar poate daca venim mai multi cu asemenea propuneri se va face ceva.

Sugestie acum 1 lună 2 săptămâni #4

• begios
  • Deconectat
  • Banned
Iti spun eu nu se va face nimic si nu o spun cu parere de rau,de aceea nici nu vreau sa ma mai implic cu absolut nimic.

Sugestie acum 1 lună 2 săptămâni #5

• arwen
  • Deconectat
  • Grand Master
  • Thank you received: 310
gg pt sugestie si bafta sa fie luata in considerare.

Sugestie acum 1 lună 2 săptămâni #6

• tntxplode
  • Deconectat
  • Master
  • I`m better off alone!
  • Thank you received: 56
Daca ar updata clientul, ceva mai nou... nu ar mai rula logininfo, asadar s-ar duce mare parte din hack-urile folosite cu ajutorul acestui fisier citit de client la rulare....
Always by your side ;^_^)

Misty

Sugestie acum 1 lună 2 săptămâni #7

• begios
  • Deconectat
  • Banned
cum se poate da update la sv asa se poate da update si la hack-uri.... ;) :whistle: :whistle:

Sugestie acum 1 lună 2 săptămâni #8

• Godric4you
  • Deconectat
  • Grand Master
  • Thank you received: 40
Sugestia ar fi buna dar ori ce update ar da Toros la server,tot o sa existe un hack care sa mearga,sunt fel si fel de programe interzise altele gratuite dupa net altele se cumpara.. ;)
Ultima editare: acum 1 lună 2 săptămâni by Godric4you.

Sugestie acum 1 lună 2 săptămâni #9

• [ADM]Ayumi
  • Deconectat
  • Administrator
  • Retired.
  • Thank you received: 4149
Problema actuala din punctul meu de vedere e ca aceste modalitati de inselatorie au devenit mult prea accesibile pentru jucatorul de rand.
Eu stiu ca mereu o sa apara ceva nou, dar diferenta intre 100 de modalitati de a crack-ui clientul si 2-3 modalitati e destul de mare si pentru jucatorul de rand alea 2-3 modalitati pot fi greu accesibile (in sensul ca se pot cumpara - si nimeni nu garanteaza ca functioneaza, il poti descarca de la cineva- si nimeni nu garanteaza ca nu e un virus, il poti lua de pe net - si nimeni nu raspunde daca iti "moare compu'").
Clientul actual e mai mult decat invechit/slab securizat/gaurit de bug-uri si repararea lui probabil ar consuma mai mult timp decat modificarea unuia nou.
La momentul actual problema mare este clientul de joc invechit. Caut o solutie pentru un eventual client nou care sa mearga in paralel cu cel actual. Vedem ce se poate gasi.
Extras din [DISCUTIE]Metin2Tim - Torros

Chestii tehnice plictisitoare:
Atentie: Rezumat! [ Click pentru expandare ]

Sugestie acum 1 lună 2 săptămâni #10

• begios
  • Deconectat
  • Banned
Sunt de acord cu tine Ayumy,cum ai spus si tu necesita mult timp si efort.Dara tot nu stiu daca criptezi unele fisiere va ajuta prea mult,ce pot s zic succes. :P
  • Page:
  • 1
  • 2
Moderators: [MOD]Kate
Time to create page: 0.270 seconds
Orgy