Bine ai venit, Vizitator
Username: Password: Amintește-mă

SUBIECT: [Sugestie] Tombola

[Sugestie] Tombola acum 1 lună 3 săptămâni #1

• StefanDaniel
  • Deconectat
  • Master
  • Thank you received: 59
Salut! M-am gandit ca ar fi o idee buna pentru activitatea pe joc cat si pe forum.Propun sa se faca o tombola saptamanala sau odata la cateva zile.O tombola unde poate participa oricine.Premiile sa nu fie aceleasi,sa difere de la tombola la tombola.Levelul minim sa fie,zic undeva la 90-96,dupa alegerea gm-ului,premiile sa nu fie wow dar nici pff. Cum sa intra la extragere? Simplu,cu un simplu Reply cu numele si lv caracterului,sa nu aiba voie sa participe cu mai multe conturi,sa fie verificat pe ip.

Astept pareri,un pro sau un contra e suficient,fara jigniri si fara cearta. Multumesc
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Heisenberg

[Sugestie] Tombola acum 1 lună 3 săptămâni #2

• NinjaForMe
  • Deconectat
  • Senior Member
  • Thank you received: 27
Cea mai proasta decizie luata de Distractiv in ultima saptamana....
Glumesc, Pro !
Ultima editare: acum 1 lună 3 săptămâni by NinjaForMe.

[Sugestie] Tombola acum 1 lună 3 săptămâni #3

• Amaterasu
  • Deconectat
  • Perfect Master
  • Persona non grata.
  • Thank you received: 935
Sau mai bine, sa se premieze jucatorii care stau degeaba prin mapa, zilnic. Dupa tombola pentru cei ce sunt online, hai sa facem una si pentru cei ce sunt offline, ca si ei merita.
Propunerea asta necesita prea mult timp, avand in vedere implicarea jucatorilor care este 0, nu ajuta cu nimic comunitatea si nici activitatea pe joc / forum. Hai, la muncit, nu la intins mana.

Contra.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: AleJess, Grey, Scandall

[Sugestie] Tombola acum 1 lună 1 săptămână #4

• Edo
  • Deconectat
  • Novice Member
  • Thank you received: 2
PRO !
Ce sa intelegem prin munca Amaterasu?
BTW. nu cred ca mai farmeaza nimeni daca asta e raspunsul tau , cat despre donatii , cine mai baga banii in joc nu are minte sau nu se gandeste ca puteau fi bagati in alte chestii utile , zic eu :) Nu ma refer doar la jucatorii de metin2 si zic asta in general, pentru ori ce donatie care e bagata intr-un joc, mai pe scurt , pentru niste pixeli :)

[Sugestie] Tombola acum 1 lună 1 săptămână #5

• Amaterasu
  • Deconectat
  • Perfect Master
  • Persona non grata.
  • Thank you received: 935
Edo a scris:
PRO !
Ce sa intelegem prin munca Amaterasu?
BTW. nu cred ca mai farmeaza nimeni daca asta e raspunsul tau , cat despre donatii , cine mai baga banii in joc nu are minte sau nu se gandeste ca puteau fi bagati in alte chestii utile , zic eu :) Nu ma refer doar la jucatorii de metin2 si zic asta in general, pentru ori ce donatie care e bagata intr-un joc, mai pe scurt , pentru niste pixeli :)

1 la mana, am incercat sa folosesc cuvinte pe care orice om de rand le-ar intelege, dar se pare ca m-am inselat. Oricum, n-am timp acum sa stau sa traduc din romana in romana. Logic ca ti se pare ok premierea jucatorilor pentru simplul fapt ca sunt online.
2 la mana, daca incepi o propozitie cu o locutiune (definitia o gasesti pe google) in engleza, am pretentia de la tine ca sa fie si continuarea in aceeasi limba, dar cat timp nu-ti stii propria limba, nu te aventura sa scrii in "ori ce" alta limba.
3 la mana, donatiile se fac la Crucea Rosie, cazuri sociale sau pentru artificiile din colectiv. Nu vad ce legatura au cu jocurile. Cine baga banii in joc / jocuri, probabil are suficienti cat si pentru chestiile utile, nu? Dar tu daca aveai bani suficienti macar pentru chestiile utile, nu stateai sa ii critici pe altii, nu?
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Scandall

[Sugestie] Tombola acum 1 lună 1 săptămână #6

• royalkiller01
  • Deconectat
  • Novice Member
  • Thank you received: 3
PRO!!
Time to create page: 0.207 seconds