Clientul de joc

 Descarca jocul

Canal discord

 

Conturi sparte !!! ATENTIE !!!

E a N oara cand va repetam acest lucru si vad ca in continuare va lasati pacaliti:

NU DATI PAROLA DE LA CONT NIMANUI !!!

In ultima perioada s-au primit o serie de emailuri de la presupusi membrii ai STAFF-ului prin care vi se cereau datele conturilor sub diferite pretexte. Va repet NICIODATA  echipa noastra nu o sa va ceara datele de logare indiferent de situatie. NU NE INTERESEAZA parolele conturilor  din moment ce avem acces in baza de date. NIMENI nu stie parolele voastre pentru ca, repet, sunt criptate si nu avem nevoie de aceste parole pentru a face eventuale verificari.

Daca primiti pe email un mesaj cum ca noi, staff-ul metin2tim facem nu stiu ce verificari inchipuite, IGNORATI acel mesaj. Daca nu trimite-ti voi mesaje catre noi si apoi primiti raspuns la ele considerati ca mesajul este o tentativa de furt si postati pe site mesajele primite pe email pentru a avertiza si ceilalti membrii ai comunitatii noastre.

In majoritatea cazurilor cei care trimit mesaje sunt "prieteni" cu care voi ati conversat fie in joc, skipe, messenger sau mail si cunosc anumite date personale despre voi, date pe care mai apoi le exploateaza.

NU VA LASATI PACALITI !!!  Veti ramane fara conturi si ulterior recuperarea itemelor si a conturilor nu va mai fi posibila .

Daca primiti un astfel de email,  NU RASPUNDETI la el si incercati sa verificati daca emailul a provenit REAL de la un membru al staff-ului nostru. Pentru a nu fi pacaliti dati voi COMPOSE in email si trimiteti un email catre mine sau unul din administratori in care simplu intrebati: "Torros am primit acest email. (copiati mesajul primit). Este de la tine???". In momentul in care voi initiati mesajul catre noi acesta merge catre noi si nu catre un site/email fals. Folositi o verificare simpla inainte de a da aceste date ale contului si anume dati un reply la emailul respectiv si verificati unde merge acel email. Apoi mergeti pe joc, cereti sa fiti teleportati in harta de GM si acolo discutati personal pe chat(nu pe PM) cu GM-ul respectv. NUMAI asa puteti fi siguri ca GM-ul a trimis un anume email catre voi.

Cei care va trimit emailul folosesc anumite site-uri care trimit emailuri reale de la adrese false. Sunt site-uri care pot trimite emailuri care la prima vedere sunt de la membrii staff-ului si cei care le folosesc fac acest lucru deoarece nu pot sa faca adrese de mail folosind domeniul nostru si anume @metin2tim.ro.

 

NU VA LASATI PACALITI !!!

NU TRIMITETI DATELE CONTURILOR PRIN INTERMEDIUL EMAILULUI SUB NICI O FORMA INDIFERENT CINE VI LE CERE !!!

 POSTATI PE SITE EMAILUL RESPECTIV SI AVERTIZATI SI CEILALTI MEMBRII DESPRE ACESTE LUCRURI !!!